MAX620H250-RR4UTR
New
MAX620H250-RR4UTR
Colors
Accessories Colors
External dimensions 687 x 528 x 286 mm / 27.05 x 20.79 x 11.26 inch
Internal dimensions 620 x 460 x 250 mm / 24.40 x 18.11 x 9.84 inch
Cover depth - bottom 60 + 190 mm / 2.36 + 7.48 inch
Weight 13,40 Kg
Capacity 71,30 Lt
Addition info
Materials:
  • Polypropylene
  • Nylon (Latches)
  • Polimero (O-ring)
  • POLYURETHANE (foam)
  • METAL + PLASTIC (Trolley)
  • STEEL PIN (Stainless wheels)
  • ALUMINIUM (Rack)
External dimensions
687 x 528 x 286 mm / 27.05 x 20.79 x 11.26 inch
Internal dimensions
620 x 460 x 250 mm / 24.40 x 18.11 x 9.84 inch
Cover depth - bottom
60 + 190 mm / 2.36 + 7.48 inch
Weight
13,40 Kg
Capacity
71,30 Lt
MAX620H250-RR4UTR Waterproof Case
Discover MAX620H250-RR4UTR Waterproof Case Key Features
MAX620H250-RR4UTR:
  • Lid + bottom foam kit included.
  • Rack type: REGULAR - 515 x 435 x 210 mm.